Attributes
Hign-concerned ChemicalNone
KeyboardsTOUCHPAD
Touch ScreenYES
Expandable storageYES
Hard Drive InterfaceM.2
Memory TypeDDR4
Thermal Design Power45W
Graphics BrandIntel
Graphic TypeIntegrated
View all attributes
Vendor
Mota
Security & Privacy
Crypto payment
Instock
Seller
Additional information
Weight 5 kg
Dimensions 60 × 35 × 8 cm
Hign-concerned Chemical
None
Keyboards
TOUCHPAD
Touch Screen
YES
Expandable storage
YES
Hard Drive Interface
M.2
Memory Type
DDR4
Thermal Design Power
45W
Graphics Brand
Intel
Graphic Type
Integrated
Max Turbo Frequency
5Ghz
Base Frequency (GHz)4
2.6Ghz
Number of Cores
6
Keyboard language
English
CPU Brand/Model
Intel Core i7-10750H
Weight (Battery Included)
1.8Kg-2.0Kg
Screen Refresh Rate
60Hz
Video Memory Capacity
Main memory allocated memory
Dimensions (WxHxD)
358*27*28.6mm
Body Material
Aluminium
RAM
16GB, Dual RAM slots, support maxi 64GB
Panel Type
IPS
Display resolution
1920×1200
Operating System
Windows 10
Feature
bluetooth, Camera, Touchscreen
Average Battery Life(in hours)
2-4
Thickness
≥20mm
Package
Hard Drive Capacity
1TB
Port
2*USB3.0, 1*USB2.0, HDMI-compatible
Display Ratio
16:9
Optical Drive Type
None
Display Size
16.1"
Hard Drive Type
SSD
Graphics Card Model
Intel UHD
Type
Laptop
Brand Name
GMOLO
Origin
Mainland China
Certification
driver disk
dual driver disk slots
Screen
Dual screen, Touch Sub-screen
Screen size
16inch 1920*1200, 14inch 1920*1080