Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 30 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | TOUCHPAD, Backlit Keyboard, Numeric Keypad |
| Battery Capacity(mAh) | 60Wh |
| Expandable storage | YES |
| Hard Drive Interface | M.2 |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | 125W |
| Graphics Brand | NVIDIA |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | 5.1GHz |
| Base Frequency (GHz)4 | 3.8GHz |
| Number of Cores | 8 |
| Keyboard language | English |
| Keyboard backlit type | monochrome |
| Wireless Interfaces | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 144Hz |
| Video Memory Capacity | 8GB |
| Dimensions (WxHxD) | 359.6*262*19.9mm |
| RAM | 16GB |
| Display resolution | 1920×1080 |
| Operating System | Windows 11 |
| Feature | bluetooth, Camera, Backlit Keyboard |
| Thickness | ≥20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 512GB |
| Port | 2×USB 3.1 Gen1, 1×USB 3.1 Gen1, 1×USB 3.2 Type C, 3.5 mm Combo Audio Jack, 1*USB3.1 Type-C, RJ-45, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:9 |
| Display Size | 15.6" |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | GeForce RTX 4060 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Lenovo Model | LEGION R7000 |
| Origin | Mainland China |
| CPU | AMD Ryzen 7-8745H |
Instock
There are no reviews yet.