Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 1800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP57 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 16 |
| Frequency Range | UHF 400-470MHz |
| Dimensions | 1800mAh |
| Model Number | U9 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 1.5km-3km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.