Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.73 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 24 × 5 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 999CH |
| Frequency Range | 76-108MHz/136-174MHz/220~260MHz/400-520MHz |
| Dimensions | 145*70*40mm |
| Model Number | Baofeng UV-28 Pro Max |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| model | UV-28L |
| Band | Tri-band |
| Frequency1 | FM:76-108MHz(RX) |
| Frequency2 | VHF1:136-174MHz(RX&TX) |
| Frequency3 | VHF2:220~260MHz(RX&TX) |
| Frequency4 | UHF:400-520MHz(RX&TX) |
| Channel | 999CH |
| feature1 | 1.77' Color Large Screen |
| feature2 | NOAA Weather Channel |
| Feature3 | One Touch Frequency Search |
| charging method | base charging or Type-C charging |
Instock
There are no reviews yet.