Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.143 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 13 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 18.8mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | skmei watch 2049 |
| Dial Diameter | 47mm |
| Feature | Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 23 |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.