Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 15 cm |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | 8786 I |
| is_customized | Yes |
| Brand Name | BES |
| Certification | CE, none |
| Brand | YIHUA |
| Welding station type | Desoldering station |
| Applicable scope | Welding of electronic products |
| Heating core | Ceramic heating core |
| Hot air gun electric soldering iron | Two in one hot air gun welding station |
| Digital temperature calibration | PID microcomputer temperature control |
| Intelligent sleep | 10 minute fixed sleep |
| Cold/hot air switching | 1 key switch between hot air and cold air |
| Panel tilt design | Windless protection |
| Nixie tube display | Celsius/Fahrenheit conversion |
| Power | 740W |
| Welding table temperature range | 200-480 |
| Air gun temperature range | 100-480 |
| Air flow type | Brushless fan, soft air |
| Air flow rate | less than 120L/min |
Instock
There are no reviews yet.