Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Case Thickness | 12mm, 12mm |
| Band Width | 20mm, 20mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Case Shape | Rectangle, Rectangle |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | Paper, Paper |
| Model Number | 1848, 1848 |
| Dial Diameter | 40mm, 40mm |
| Feature | LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Perpetual Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.