Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 9 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| Motor type | Brushless |
| Brand Name | SWANSOFT |
| Model Number | SW-8604 |
| Scissor Type | DUAL |
| Power Source | Electric Hedge Trimmers |
| Product name | 8604 cordless electric pruning shears |
| Cutting diameter | 28mm |
| Charging voltage | 110-220V |
| Charging time | 1.5-2hours |
| Full power work | 3-3.5hours |
| Battery capacity | 16.8V 2Ah |
| Battery quantity in package | 2pcs |
Instock
There are no reviews yet.