Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.469 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 14 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 5800 |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174Mhz& 400-520Mhz |
| Dimensions | 110*58*32MM |
| Model Number | UV-10R |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Color 1 | Black |
| Color 2 | Red |
| Version | UV-10R V2 10W |
| Feature | USB Charge |
| Power Modes | High Middle Low |
| Power Modes Switchable | Tri-power Modes |
| Feature2 | Long Range 10W |
| Frequeny Range | Dual Band UHF/VHF |
Instock
There are no reviews yet.