Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | high capacity |
| Waterproof / Water-Resistant | No |
| Material | Plastic |
| Frequency Range | battery |
| Dimensions | rechargable battery |
| Model Number | UV-21 Li-ion Battery |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | No |
| Maximum Range | <1.5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Type | Accessories |
| Voltage | DC 8.4 V |
| Color | Black |
| Type-C | yes |
| Compatible with | UV-21 Pro R Battery, UV-21 Pro V2 Battery |
Instock
There are no reviews yet.