Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.84 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 22 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | 2500mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 1000 |
| Frequency Range | 108-136mhz, 144-148MHz, 156-163MHz, 220-260MHz, 300-390MHz, 400-520MHz, 430-440MHz, 462-467MHz, 65-108mhz |
| Dimensions | 67x182x41mm(Antenna Not Included) |
| Model Number | DM-32 |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Model | DM-32 DMR Digitale Walkie Talkie |
| Same Model | Baofeng DMR DM-32UV/DM-32 |
| Dual Model | Analoge / Digitale |
| GPS | YES |
| NOAA | 10 Groups |
| APRS | Location Reporting |
| Screen | 2.0 Inch Colorful Large Screen |
Instock
There are no reviews yet.