Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.568 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 12 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 2200mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 1024 |
| Frequency Range | VHF 136-174MHz / UHF 400-470MHz |
| Dimensions | 136*62*36mm(Antenna Excluded) |
| Model Number | DR-1801UV |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, RoHS, TGA, UL, KC, pse, weee |
Instock
There are no reviews yet.