Instock
| Weight | 0.675 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 11 × 9 cm |
| Output Power(w) | 3w-5w |
| Battery Capacity(mAh) | 3800mAh |
| Waterproof / Water-Resistant | IP45 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128CH |
| Frequency Range | 108-136MHz/136-174MHZ/220-260MHz/400-480MHz/480-520MHz/350-390MHz |
| Dimensions | 140*58*32mm(5.51*2.28*1.26 inch)(No Antenna) |
| Model Number | Baofeng UV-5RX |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 3km-5km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, DOT, EAC, EPA, FCC, GMP, TGA, UL, KC, pse, weee |
| Model | Baofeng M-5R |
| Capacity | 3800mah |
| Battery | Extended Type-C Charging Battery |
| feature | 128 Memory Channels |
| feature 1 | DTMF Encoder |
| feature 2 | Reperter Function |
| feature 3 | Wireless Copy Frequency |
| feature 4 | Multi-band Intercom |
| feature 5 | AM FM |
| Color | Black Color |
| Band | Six-Band |
| Frequency Range 1 | FM:65-108MHz (RX only) |
| Frequency Range 2 | AM: 108-136MHz(RX only) |
| Frequency Range 3 | 136-174MHZ(TX and RX both) |
| Frequency Range 4 | 220-260MHz(RX only) |
| Frequency Range 5 | Police:350-390MHz(RX only) |
| Frequency Range 6 | 400-480MHz (TX and RX both) |
| Frequency Range 7 | 480-520MHz(RX only) |
Instock
There are no reviews yet.