Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 14 × 10 cm |
| Output Power(w) | 5w-10w |
| Battery Capacity(mAh) | High Capital |
| Waterproof / Water-Resistant | IP68 |
| Material | Plastic |
| Storage Channel | 128 |
| Frequency Range | 136-174&400-520MHz |
| Dimensions | 125x55x36mm ( without aerial ) |
| Model Number | UV-9R PRO |
| Walkie Talkie Type | Portable |
| Is_Display | Yes |
| Maximum Range | 5km-10km |
| Brand Name | BAOFENG |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.