Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63 × 26 × 25 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | ≥ 30 minutes |
| Remote Distance | about 100 meters |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 55.9*24.7*25.2cm |
| Model Number | R1011 |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Body battery | 7.4V Li-ION 2S 3000mAh (included) |
| Remote control battery | 4*1.5V "AA" (not included) |
| Charging method | USB charging cable (included) |
| Speed | 18KM/H |
| Charging time | about 4 hours |
Instock
There are no reviews yet.