Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.689 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 24 × 23 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Power | 540 |
| Flight Time | 10 minutes |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | Read the manual carefully before use |
| Remote Distance | 100M |
| Warranty | A month |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 41*24.5*17.5cm |
| Torque | – |
| Model Number | WLtoys 124006 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V 1500mAh |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.