Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 29 × 28 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Certification | CE |
| Power | 15km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 30mins |
| Warning | Bring your own remote control battery |
| Remote Distance | About 80m |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 47.2*26.8*22.7CM |
| Model Number | 104311 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller, Batteries, Operating Instructions, USB CABLE, charger |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, ABS |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.