Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 1w |
| Voltage (V) | 6V |
| Use | LIVING ROOM |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Type | Air Heater, Air Heater |
| Power Source | Gasoline |
| Place of Origin | shandong, china |
| Dimension(L*W*H) | 832*435*560 |
| Weight | 19 KG |
| Voltage | 220-240v |
| Warranty | 1 Year |
| Working Temperature Range | 1 – 50 ℃, 1- 50 ℃ |
| Material | Stainless steel |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Warranty of core components | 2 years |
| Core Components | Motor |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| name | diesel oil heater Poultry brooding equipment air heater |
| Application | Poultry Farm |
| Usage | Heat Transfer |
| Function | High temperature sterilization |
| Product name | Air Heater |
| Fuel | Kerosene Diesel |
| Shape | Rectangle |
| power | 20-60kw |
Instock
There are no reviews yet.