Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.139 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 17 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 2876 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | Luminous, Chronograph, Complete Calendar, Moon Phase, Water Resistant |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 22cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Luxury |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.