Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 8 × 5 cm |
| Case Thickness | 13mm |
| Band Width | 21mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 1142/sports watches/Watch Men/Clock Man/Digital Watch/men watches, Military Watch |
| Dial Diameter | 52mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, LED display, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24.5cm |
| Case Material | RUBBER |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Wristwatches |
| Certification | None |
| Watch | Skmei Watch |
| Type | Sport Watch |
| Watch Type | Digital Watch |
| Watch movement | Digital |
| Men Watches Size | Big Size Men Watches |
| Men Watches Movement | Digital Watch Men |
| More Types | Electronic Relogio Masculino reloj hombre |
| Gender | Men |
Instock
There are no reviews yet.