Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.035 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Arabic numeral markers |
| Case Thickness | 8mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | Nylon |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | Military Watch for man |
| Dial Diameter | 40mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous |
| Water Resistance Depth | No Waterproof |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24.5cm |
| Case Material | Acrylic |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | YIKAZE |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Feature 1 | Luminous |
| Feature 2 | Army watch |
| Feature 3 | Quartz watch |
| Feature 4 | Military Watch for Men |
| Feature 5 | Retro Men's Wristwatches |
| Feature 6 | Canvas Strap Watches |
| Feature 7 | Simple Watches |
Instock
There are no reviews yet.