Xiaomi Power Bank 3 10000mAh 22.5W PB100DZM Type C QC3.0 PD Two way Fast Charging Mi Powerbank 10000 Portable Charger Poverbank
Attributes
Hign-concerned ChemicalNone
CertificationNone
Shell MaterialMetal
FeaturesBuilt in Cables
Support Quick Charge TechnologyTwo-way Quick Charge
Input InterfaceUSB Type C
Output InterfaceUSB-A, USB-Type C
Brand NameXIAOMI
Battery TypeLi-polymer Battery
View all attributes
Vendor
Mota
Security & Privacy
Crypto payment
Instock
Seller
Additional information
Weight 0.37 kg
Dimensions 15 × 10 × 5 cm
Hign-concerned Chemical
None
Certification
None
Shell Material
Metal
Features
Built in Cables
Support Quick Charge Technology
Two-way Quick Charge
Input Interface
USB Type C
Output Interface
USB-A, USB-Type C
Brand Name
XIAOMI
Battery Type
Li-polymer Battery
Origin
Mainland China
Type
Portable Power Bank
Xiaomi
PB100DZM
Battery Capacity
37Wh 3.7V 10000mAh
Rated Capacity
5500mAh ( 5V/3A)
Input
5V / 3A, 9V / 2.5A
USB-A Output
5V / 3A, 9V / 2.23A, 12V / 1.67A, 10V / 2.25A MAX
Type-c Output 2
3-port Output
5V / 3A
Reviews
Leave a review about this product.
There are no reviews yet.
Xiaomi Power Bank 3 10000mAh 22.5W PB100DZM Type C QC3.0 PD Two way Fast Charging Mi Powerbank 10000 Portable Charger Poverbank 1