Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Case Thickness | 8.5mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | leather |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | WWOOR-8011 |
| Dial Diameter | 41mm |
| Feature | Shock Resistant, Water Resistant, swim |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz |
| Style | SPORT |
| Brand Name | WWOOR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, RoHS |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| leather band watch | quartz watch |
| watch for men | relogio masculino |
| watches mens 2022 | Men's watches |
| orologi uomo | reloj hombre 2022 |
| sport watch | erkek kol saati |
Instock
There are no reviews yet.