Instock
| Weight | 0.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16 × 6 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| MIL-STD-810G | No |
| IP68/IP69K | No |
| Charging Power | other |
| Touch Screen | Yes |
| Other Features | Photograph Phone |
| Screen Refresh Rate | 90Hz |
| Bluetooth Version | YSE |
| Memory Card Type | Shared with SIM slot |
| Battery Capacity Range | 4500-5999 mAh |
| Rear Camera Quantity | 3 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | No, no |
| Biometrics Technology | No |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | Nonsupport |
| Screen Type | Water Drop Screen |
| Rear Camera Pixel | 48Mp |
| Front Camera Pixel | 16MP |
| Battery Capacity(mAh) | 5100 |
| Screen Material | IPS |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 1612×720 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.56 |
| Cellular | 3G, 2G, 4G |
| Operation System | Android |
| Item Condition | New |
| Design | BAR |
| Brand Name | Cubot |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC, RoHS, weee |
| model | Cubot KINGKONG ES |
| T606 octa core | 12nm 2*A75 1.6GHz+6*A55 1.6GHz |
| ROM | 128G |
| RAM | 6G+10G(extend 10G) |
| Display | 6.56 HD+ water drop LCD, incell, 90Hz |
| Sensor | Proximity, Accelerometer, Magnetic, Others(Light sensor) |
| fingerprint scanner | no |
| Infrared Port | no |
| Multi-Touch | Yes |
Instock
There are no reviews yet.