Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Built-in GPS | YES |
| Wi-fi | YES |
| Video recording resolution | 2K (1440p) 120 fps, FullHD (1080p) 120 fps |
| MIL-STD-810G | YES |
| IP68/IP69K | YES |
| Built in radiator | YES |
| Charging Power | 18W |
| Touch Screen | Yes |
| Screen Refresh Rate | 60Hz |
| Bluetooth Version | YSE |
| Memory Card Type | Dedicated slot |
| Battery Capacity Range | 7500+ mAh |
| Rear Camera Quantity | 3 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | YES |
| Biometrics Technology | Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 2 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | SuperCharge |
| Screen Type | Normal Screen |
| Rear Camera Pixel | ≈64MP |
| Front Camera Pixel | 32MP |
| Battery Capacity(mAh) | 11000 |
| CPU Model | MTK |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 2408×1080 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 6.6‘’ |
| Cellular | 3G, 2G, 4G, 5 G |
| Operation System | Android |
| Item Condition | New |
| Design | Watch |
| Brand Name | OUKITEL |
| OUKITEL Model | WP35 |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, FCC |
Instock
There are no reviews yet.