Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 25 × 20 cm |
| Barcode | No |
| Throttle servo | As description |
| Steering servo | As description |
| Power | As description |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | About 14 mins |
| Tire Track | As description |
| Wheelbase | As description |
| Warning | Keep awaw from fire |
| Remote Distance | 100m |
| Scale | 1:28 |
| Dimensions | 180 * 75 * 60mm |
| Torque | As description |
| Model Number | K969 K989 284131 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 110V-220V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RESIN, Plastic, RUBBER, PVC |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Package | Without Original Box |
| Controller Battery | 4*AA Battery(Not Inc.) |
| style 1 | Enthusiast high-speed car |
| style 2 | Racing car |
| style 3 | 4WD |
| style 4 | MEOA WLtoys |
| style 5 | 1:28 1/28 Mini car model |
| style 6 | Mosquito car |
| style 7 | Indoor toys |
| style 8 | new style RC car |
| style 9 | Plastic and Metal Material Alloy |
| style 10 | Audiophile |
| style 11 | Remote Control Car |
| style 12 | Rally car Drift car Racing car |
| style 13 | Upgrade Metal |
Instock
There are no reviews yet.