Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 15 cm |
| CE | Certificate |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Throttle servo | 20 |
| Steering servo | 20 |
| Power | 200 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 60min |
| Tire Track | 10 |
| Wheelbase | 30 |
| Warning | Don't get close to the fire source |
| Remote Distance | 30M |
| Warranty | 12 months |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 33*12.9*9CM |
| Torque | 45 |
| Model Number | Dodge Charger R/T |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 4.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | ABS |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| BRAND | RASTAR, Dodge Charger |
Instock
There are no reviews yet.