Instock
| Weight | 1.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 15 cm |
| whether full opening | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Craft of Weaving | TAT |
| Release Date | Winter 2024 |
| Season | Autumn/Winter |
| Age | MIDDLE AGE |
| Place Of Origin | China (mainland) |
| Decoration | Pockets, Adjustable Waist |
| Fabric Type | Broadcloth |
| Style | Office Lady |
| Down Weight | 250g-300g |
| Detachable Part | Hat Detachable |
| Hooded | Yes |
| Material | POLYESTER |
| Down Content | 85% |
| Filling | White duck down |
| Sleeve Length(cm) | Long Sleeves |
| Type | Slim |
| Closure Type | zipper |
| Pattern Type | Solid |
| Clothing Length | long(26+inch) |
| Gender | WOMEN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| filling capacity | 201-300g |
| color | Black, Gray, Angora Red, Pink Purple, Dark Pink |
| product category | down-filled garment |
| size | average size |
| shape | slim-fitting |
| Main fabric content | 80% (inclusive) – 90% (exclusive) |
| Style Type | smart commuter |
| neckband | hooded |
| Element of popularity | pockets |
| thickness | favor |
| Fabric Name | polyester fiber |
| velvet content | 86%~90% |
| lapel | zippers |
| sleeve pattern | regular sleeve |
| Main fabric composition | polyester fiber |
| length of clothing | extensions |
| Year/Season of Release | winter 2024 |
| sleeve length | long-sleeved shirt |
| filler | white duck down |
| hairstyle | style of everyday life |
Instock
There are no reviews yet.