Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5.18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 93 × 26 × 18 cm |
| Warning | NO TOYS |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 798-3 SR85 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | 8-15 minutes |
| Remote Distance | about 500 feet |
| Warranty | no |
| Dimensions | 80cm |
| Max Speed | 70-80km/h |
| Charging Time | 3h |
| Frequency | 2.4g |
| Charging Voltage | 110-240v |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.