Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.399 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 22 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Power Source | Electric |
| Model Number | 4D-S4 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | About 30min |
| Remote Distance | 80m |
| Max Speed | 15km/h |
| Charging Time | About 120min |
| Frequency | 2.4 GHz |
| Charging Voltage | 110V-220V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | xingyuchuanqi |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.