Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 16mm, 16mm |
| Band Width | 21mm, 21mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI watch 1881, SKMEI watch 1881 |
| Dial Diameter | 46mm, 46mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 26.5cm, 26.5cm |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | SPORT, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
| Men Clock | Reloj Hombre |
| Original | YES |
| Outdoor sport watch | Men watch |
| Fashion Alarm Clock | Digital watch |
| Feature-3 | Sport watch |
| Feature-4 | Stopwatch, dual time |
| Feature-5 | LED Light |
| Feature-6 | 2 Time |
| Feature-7 | 12/24 hour system |
| Erkek Kol Saati | Montre Homme |
| Relogio Masculino | Mens Watches Top Brand Luxury |
| watches for men | Kol Saati |
| Mens Watches | Horloges Mannen watches men |
Instock
There are no reviews yet.