Instock
| Weight | 0.06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 12.3mm, 12.3mm |
| Band Width | 19mm, 19mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Case Shape | Rectangle, Rectangle |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | 1995, 1995 |
| Dial Diameter | 36mm, 36mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Week Display, Water Resistant, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 25cm, 25cm |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, CE |
| Case Width | 36mm |
| Watch Length | 250mm |
| Brand | SKMEI |
| Model | 1995 |
| Weight | 39g |
| Crystal | Glass |
| Case | ABS |
| Band | TPU |
| Buckle | Stainless Steel |
| Waterproof | 50m |
| Function | Time, Date, Week, Ellight, 12/24 Hour Clock |
Instock
There are no reviews yet.