Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | ANALOG-DIGITAL |
| Case Thickness | 16.7mm |
| Band Width | 26.8mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Model Number | SKMEI 2210 |
| Dial Diameter | 50mm |
| Feature | Luminous, Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 24.0cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.