Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 19mm, 19mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | Silicone, Silicone |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | RESIN, resin |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1762, SKMEI 1762 |
| Dial Diameter | 56mm, 56mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 10Bar, 10Bar |
| Clasp Type | Buckle, Buckle |
| Band Length | 26.5inch, 26.5inch |
| Case Material | Plastic, Plastic |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | SPORT, SPORT |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | CE, CE |
Instock
There are no reviews yet.