Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.138 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 13 × 2 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 12mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Dial Window Material Type | Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI Digital watch for men 1611 |
| Dial Diameter | 43mm |
| Feature | Back Light, LED display, Chronograph, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 22 |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
Instock
There are no reviews yet.