Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Case Thickness | 11mm, 11mm |
| Band Width | 15mm, 15mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Case Shape | Rectangle, Rectangle |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI men watch 1647, SKMEI men watch 1647 |
| Dial Diameter | 35mm, 35mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Luminous, Auto Date, Chronograph, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 23cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.