Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 16mm, 16mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1389, SKMEI 1389 |
| Dial Diameter | 48mm, 48mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Quartz, Dual Display |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.