Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 15mm, 15mm |
| Band Width | 22mm, 22mm |
| Band Material Type | PU, PU |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex, Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | casual sport watch 1257, casual sport watch 1257 |
| Dial Diameter | 50mm, 50mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Chronograph, Complete Calendar, Multiple Time Zone, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar, 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 26.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.