Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 11mm |
| Band Width | 20mm |
| Band Material Type | Silicone |
| Case Shape | Square |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI-1971 |
| Dial Diameter | 39mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25.5cm |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | CE |
Instock
There are no reviews yet.