Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.58 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 16 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Charging Power | other |
| Touch Screen | Yes |
| Battery Capacity Range | 7500+ mAh |
| Rear Camera Quantity | 3 |
| Wireless Charging | No |
| NFC | No |
| Biometrics Technology | Fingerprint Recognition, Face Recognition |
| Charging Interface Type | TYPE-C |
| Front Camera Quantity | 1 |
| 3.5mm Headphone Port | No |
| Fast Charging | Adaptive Fast Charge |
| Screen Type | Normal Screen |
| Rear Camera Pixel | 13MP |
| Front Camera Pixel | 5MP |
| Battery Capacity(mAh) | 8000mAh |
| Screen Material | LCD |
| CPU Model | MTK |
| Battery Type | Not Detachable |
| Display Resolution | 1440×720 |
| SIM Card Quantity | 2 SIM Card |
| Language | English, Russian, german, FRENCH, Spanish, POLISH, Portuguese, Italian, Turkish, Norwegian, KOREAN, japanese, Arabic |
| Display Size | 5.5 |
| Operation System | Android |
| Item Condition | Refurbished |
| Design | Flip |
| Brand Name | OUKITEL |
| OUKITEL Model | WP5 PRO |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Model Name | WP5 Pro |
| Rear Camera | IMX214 |
| Chipset | MT6762D |
Instock
There are no reviews yet.