Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 20 × 10 cm |
| CE | Certificate |
| Certification | CE |
| Throttle servo | / |
| Steering servo | / |
| Power | / |
| State of Assembly | Unassembled Kit |
| Flight Time | 25min |
| Tire Track | 58mm |
| Wheelbase | 116mm, 105mm |
| Warning | / |
| Remote Distance | 20m |
| Warranty | / |
| Dimensions | 170*70*63mm |
| Torque | / |
| Model Number | F150 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Remote Controller |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 18+ |
| Origin | Mainland China |
| Scale | 1:35 |
| Car width | 70mm |
| Car height | 63mm |
| Car length | 170mm |
| Weight | About |
Instock
There are no reviews yet.