Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 14 × 36 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 20mins |
| Remote Distance | 30-50meters |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 72*10*17cm |
| Model Number | 1522 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Flatbed truck | 1522 |
| RC | HUI NA |
| Engineering vehicle | excavator |
Instock
There are no reviews yet.