Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 15 × 21 cm |
| Certificate Number | SPF21037607 |
| CE | Certificate |
| Certification | CE |
| Power | 70km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Tire Track | 188mm |
| Wheelbase | 185mm |
| Remote Distance | 120m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 30*23*11.5 |
| Model Number | Q117 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, PU |
| Brand Name | JIKEFUN |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Origin | Mainland China |
| Recommend Age | 14+y |
Instock
There are no reviews yet.