Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 15 × 7 cm |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 15mm |
| Band Width | 26mm |
| Band Material Type | RUBBER |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | 1806 |
| Dial Diameter | 51mm |
| Feature | Complete Calendar, Shock Resistant, STOP WATCH, LED display, Auto Date, Water Resistant, Back Light, Chronograph, swim, Alarm |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 25.5cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT |
| Brand Name | ohsen |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Gender | Men |
Instock
There are no reviews yet.