Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 10.9mm, 10.9mm |
| Band Width | 17mm, 17mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL, Stainless Steel |
| Case Shape | Round, Round |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | skmei 2004, skmei 2004 |
| Dial Diameter | 42.4mm, 42.4mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp, Bracelet Clasp |
| Band Length | 20cm, 20cm |
| Case Material | Alloy, Alloy |
| Movement | Digital, Digital |
| Style | Fashion & Casual, Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei, Skmei |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches, Digital Wristwatches |
| Certification | None, NONE |
| Gender | men |
| reloj hombre | watches men |
| montre homme | relogios masculino |
| relogio digital | relojes para hombre |
| Original | yes |
Instock
There are no reviews yet.