Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 70.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 50 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Grade | No |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP, Single Cooling Air Conditioner |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Model Number | 1HP-3HP |
| Capacity (btu) | 24000 |
| COP | class 1 |
| Product name | Hybrid Wall Mounted Solar Air Conditioner |
| Power source | Solar |
| Cooling capacity | 9000btu 12000btu 18000btu 24000BTU |
| Feature | 100% Solar Energy |
| Solar panel | Mono Solar Panels |
| Power supply | 110-120V/ 208-230V/ 220-240v |
| Function | CoolingHeating |
Instock
There are no reviews yet.