Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | BD DANCE SHOES 2360-1 |
| Release Date | spring2019 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Satin |
| Insole Material | EVA |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | High (3" and up) |
| Decorations | None, Buckle |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN, Women |
| Brand Name | BDSALSA |
| Origin | Mainland China |
| CN | HUBEI |
| Heel | 7.5 cm |
| Color | Deep skin |
| Upper material | Satin |
| Department name | Adult |
| Athletic shoe type | Dance shoes |
| Use the crowd | Sneakers |
| closure type | Lace-up |
| Dance shoe type | Ballroom/latin shoes |
Instock
There are no reviews yet.