Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 10 × 2 cm |
| Upper fixing method | stitching |
| Upper coverage | Not above ankle |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | No |
| Model Number | B01 |
| Release Date | Summer2018 |
| Level Of Practice | Advanced |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | Cotton Fabric |
| Insole Material | COTTON |
| Upper Material | CANVAS |
| Heel Type | Flat |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Soft Ballet Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | elastic band |
| Outsole Material | Cow Spit |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | CERULLO |
| Origin | Mainland China |
| CN | Henan |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
Instock
There are no reviews yet.