Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 30 cm |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE, CE |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Brand Name | tyx |
| Condition | New |
| Type | MIG Welders |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | PLC, Engine, Bearing, Gearbox, Motor, Pressure vessel, Gear, Pump |
| Arc Current | 200A |
| Pulse Frequency | 50HZ |
| Pilot Arc Current | 200A |
| Dimensions | 2850*700*1500mm |
| Usage | straight seam welding |
| Voltage | 380v |
| Power | 3000w |
| Weight (KG) | 30 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| After Warranty Service | Video technical support, Online support, Spare parts |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Application | Pipes Processing |
Instock
There are no reviews yet.