Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 32 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Recommended use | Learing, Business Use, Gaming, DESIGN, Daily Entertainment |
| Keyboards | Backlit Keyboard |
| Expandable storage | YES |
| Memory Type | DDR5 |
| Thermal Design Power | Other |
| Graphics Brand | Intel |
| Graphic Type | Dedicated |
| Max Turbo Frequency | Other |
| Base Frequency (GHz)4 | Other |
| Number of Cores | 24 |
| CPU Brand/Model | intel core i9-14900HX, i9-14900HX |
| Weight (Battery Included) | ≥2.0Kg |
| Screen Refresh Rate | 240Hz |
| Video Memory Capacity | 8GB |
| Dimensions (WxHxD) | 363.4mm*260.35mm*26.8mm |
| RAM | 32GB |
| Display resolution | 2560×1600 |
| Operating System | Windows 11 |
| Thickness | ≥20mm |
| Package | Yes |
| Hard Drive Capacity | 1TB |
| Port | 3.5 mm Audio Jack, HDMI-compatible |
| Display Ratio | 16:10 |
| Display Size | 16Inches 400mm |
| Hard Drive Type | SSD |
| Graphics Card Model | NVIDIA GeForce RTX 4060 |
| Type | Gaming Laptop |
| Brand Name | Lenovo |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.